برای بیش از ۵۰ سال، هنی پنی رهبری راه های ارائه راه حل های تجهیزات برای تجهیزات غذایی است که واقعا تفاوت می کند. همه چیز در مورد کمک به مشتریان ما کیفیت غذا را بهبود می بخشد، سودآوری را افزایش می دهد و – بیشتر از همه چیز – مشتریان خود راضی نگه می دارد و برای آینده بیشتر می شوند.

به عنوان اثبات، فریزرهای ما، کابینت ها، روتسریس، کوره های آشپزخانه و بازرگانان در برخی از آشپزخانه های پرطرفدار و با حجم بالا از QSR و غذا های گاه به گاه به مراکز بهداشتی و درمانی، سوپرمارکت ها و غیره سخت کار می کنند.

پس چگونه همه این سالها را انجام دادیم؟ با قرار دادن مردم برای اولین بار – هر دو مشتریان و کارکنان ما.

همانطور که شرکت ما برای حمایت از مشتریان ما در سراسر جهان رشد کرده است، ما یک شبکه گسترده از بیش از ۱۳۵ توزیع کننده منحصر به فرد در ۱۰۰ کشور را ایجاد کرده ایم. اما ما ریشه های محلی Midwestern خود را از دست نداده ایم: ما همیشه راه کسب و کار را به صورت شخصی انجام داده ایم و همیشه خواهیم بود. این چیزی است که به ما درک واقعی از آنچه مشتریان واقعا می خواهند و نیاز دارند.

در ماه ژانویه ۲۰۱۵، هنی پنی به کارکنان تبدیل شد و امروز به طور خصوصی برگزار می شود. در نتیجه، ما می توانیم به سرعت به نیازهای در حال تغییر مشتریانمان پاسخ دهیم در حالی که متمرکز بر آنچه واقعا اهمیت دارد متمرکز می شویم. به عنوان مثال، ما افتخار می کنیم که ۶۰ درصد از کارکنان هنی پنی حداقل برای یک دهه با شرکت ما بوده اند و دلیل آن وجود دارد. از طریق برنامه های آموزشی و توسعه، ما متعهد به افزایش استعدادهای کارکنانمان هستیم و این رشد را برای شما کار می کند. پس از همه، کیفیت و ثبات شرکت ما (به معنای واقعی کلمه) در دستان خود است.

این در مورد انجام کار درست است – و حفظ بهترین مشتریان خود را از جبهه چیزی است که ما افتخار می کنیم هر روز انجام دهد.